Laukinė tarp civilizuotų ar vienintelė civilizuota tarp sulaukėjusių?..

The funny thing about history - it repeats it self, goes round and round

The funny thing about history – it repeats it self, goes round and round

Eini gatve ir mąstai – ar tu tikrai gimei laiku? Ar tikrai tai yra tavo kartos žmonės? Ar tu tikrai nori čia būti? Ir iš viso, ką tu čia veiki…

Bandydama ką nors suprasti dairaisi ir ieškai nuoširdaus veido. Klausimas, ar randi? Aplinkui matai tik lėlių teatrą, amžiną karnavalą, į kurio sūkurį esi įtraukiama ir pati. Galbūt dėl to ir nebematai nuoširdžių veidų? Nebematai, kas iš tiesų slepiasi po šypsenomis, juoku, žibančiomis akimis. Nebematai, kas slepiasi po maloniu elgesiu – žmonės siekia naudos sau, sugrįžta prie pirminio instinkto – išgyventi bet kokia kaina.

Pats išgyvenimas, skambiau būtų SURVIVAL, tapo ne kas kita, kaip pasiteisinimas dėl lipimo per kitų galvas, atžagarumo ir įsišaknijusio egoizmo ir, nesuklysiu sakydama, isteriško egocentrizmo.

Ne veltui yra sakoma, kad istorija kartojasi. Bent keletas iš istorijos pamokų prisimename juoką sukėlusią karaliaus Liudviko XIV skanduotą frazę: “Mano amžiui užteks, o po manęs nors ir tvanas!“ . Tikrai ne be priežasties jis buvo vadinamas Karaliumi Saule – galbūt labiau girdėtas pavadinimas?

Ir kas iš to, kad vešėjo puotos, linksmybė, geras gyvenimas ir viskas buvo saulės spindulių auksu nudažyta… Po kiek daugiau nei septyniasdešimties metų šios puotos pasekmės buvo Didžioji Revoliucija. Sounds funny? Not anymore.

Sakysit, kam rūpintis dalykais, kurie buvo taaaaaaip seniai? Istorija turi labai juokingą savybę – ji kartojasi!

Labiausiai gąsdina kasdienės situacijos, kurios žmonės net nesusimąsto, kaip turėtų jaustis aplinkiniai. Šiltų, nuoširdžių santykių nebuvimas. Bent jau elementarus common sense ir mandagumas, taikymasis prie situacijos, o ne reikalavimas, kad situacija prisitaikytų prie tavęs. Būtent paskutinis reikalavimas yra tolygus reikalavimui, kad nelytų, nors pila kaip iš kibiro – atsistoji vidury gatvės ir rėki : “Užkniso šitas lietus! Nustok! Arba aš nieko nedarysiu!“ Skamba beviltiškai ir per daug hiperbolizuotai, bet būtent panašios situacijos vyksta visur – mokyklose, universitetuose, darbovietėse. Kiekvienas žmogus tapo VIP, maždaug, TOKIO lygio persona, kad visi aplinkiniai turėtų dėkoti už galimybę kvėpuoti tuo pačiu oru! Tai juokinga. Ir graudu kartu. Nors gal čia aš kažko nesuprantu?

Žinoma, baigėsi sovietiniai laikai, kuomet pačiam savo pasiekimais girtis buvo nemandagu ir net žemo tono rodymas, tačiau demonstruoti savo atžagarią asmenybę, spinduliuojančią intelektu, teigiamomis emocijomis, idealiu pavyzdžiu kitiems taip pat nėra dorovingo ir etiško elgesio viršūnė.

Apie buvimą su bet kuo dėl statuso jau šnekėjau štai čia, taigi, kad ir kaip tai mane piktintų, nepradėsiu to pasakoti iš naujo.

Atrodo, elementarus dalykas, savaime suprantamas – jeigu gretimame ar tame pačiame kambaryje žmogus miega (mokosi – ramybės būsena privali ir identiška :D) tu stengiesi viską daryti sukeldamas minimalius garsus ir trukdžius, nes žmogui reikalingas poilsis  (rimtis).

Wow, wow, wow, whaaat? What the hell is that???? Peace and quiet??? What are those things????
Darysiu ką man reikia, triukšmausiu, kiek norėsiu, tu miegok, o aš per skype paklykausiu – seems familiar?

Labai nedaugeliui žmonių ateina šiuo metu į galvą, kad gali trukdyti kitiems, aplinkiniams, nepriklausomai, kokioje jie situacijoje ir kaip tai daro – vėluoja, trukdo ar kiša savo nuomonę per prievartą, nors jei ji ir ne visai pagrįsta…

“Juk aš darau Jums paslaugą, kad iš viso pasirodau ten, kur esate Jūs“

Karalių Saulių era? Nejaugi sugrįžome į XVIII a., kuomet visi buvo tokie susireikšminę ir egocentriški, kad net ir beprotiškai graužiami utėlių neidavo pas gydytoją, nes jis nesilanko tuose pačiuose pobūviuose…

Aš net nenoriu pradėti kalbėti apie naujausią belekokio intelekto, išmonės ir pasišventimo reikalaujančią madą “Beer challange“. Taip, aš esu belekokia įžymybė – aš nusifilmavau kaip maukiu alų.

Žmonės, atsimerkit, apsidairykit, kuo Jūs tapote ir kuo tapo Jūsų aplinkiniai. Sustabdykite šią egoizmo pandemiją, kol dar nevėlu.
Pavasarinė depresija, sakysit, kai mergina viskuo nepatenkinta, nežino ko nori ir jai visko trūksta, ypač šilumos, šokolado ir dar nežinia ko?
O galbūt tik aš nesuprantu šiuolaikinės visuomenės? Galbūt iš tiesų esu laukinė tarp civilizuotų.
Arba vienintelė civilizuota, suprantanti, kuria linkme ritasi mūsų visuomenė ir pasaulis, tarp sulaukėjusių egoistų ir VIP ?

Tuomet jau geriau liksiu laukine, besišalinančia žmonių ir besitraukiančia kuo toliau į liaudies užmirštas vietoves, pvz. Sibirą ar Saharą, nei tversiu asocialumą, nepilnavertiškumą, etikos, moralės ar visokio kitokio COMMON SENSE nebuvimą…

GALBŪT KAS NORS KARTU?Nothing_to_do_here
Arba kas nors kartu – iš proto?

Reklama

4 mintys apie “Laukinė tarp civilizuotų ar vienintelė civilizuota tarp sulaukėjusių?..

  1. Jeigu tave supa tokie zmones, gal pasirink tiesiog kita aplinka, ne visi tokie storzieviai 🙂

  2. Don’t just give up on people. If you stare into the abyss too long, I bet you know what happens. If you don’t, ask a The Dragon.
    Quietness lies in front of your eyes.

  3. Klysti, niekas nepasikeitė, ir prieš 5 metus, ir prieš 10 metų ir prieš 50 ir prieš 100, viskas buvo taip pat, juk pati sakai, kad istorija kartojasi, vadinasi žmonija neblogėja ji yra ten put kur ir buvo anksčiau. Klysti ir dėl to, kad visi savanaudžiai, tiesiog atverk akis ir pamatyk gerus dalykus, vieta užleidžiama troleibuse senam žmogui, paprasta šypsena, durų palaikymas, tai yra tai ką tu praleidi pro akis, jei tau atrodo, kad visi aplinkui egoistai saulės. Taip nėra, taip nebuvo ir niekada nebus, nes paprasčiausiai sistema pagal kuria dabar gyvenam nebeveiks be tokių žmonių. Visada lengviau matyti kas yra blogai, bet viskas nėra blogai, visada atsiras tas vienas žmogus, kuris pasielgs nesavanaudiškai ir to pakaks. Pakaks ir tavęs, pakaks vien tavo pastangų, kad pasaulis nepavirstų į tai ko tu baiminiesi. “As long as there is at least one person willing to sacrifice faith in humanity will not be lost“ – me. Live on.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s