Be pavadinimo

O ji dainavo dainas, kurias girdėjau tik aš

Ir visos liūdinčios naktys,

Ji šoko gatvėj basa, paskendusi glėbyje

Savos vienatvės.

Ji deklamavo eiles, kurių nieks nesupras

Dar kokį tūkstantį metų.

Ji demonstravo madas, ale, “atspėkit, kas aš

Ir amžinai būsiu tavo.“

Vakar praleidau palyginti nuostabų vakarą. Kulautuvoje, jau kelintus metus iš eilės vyksta bardų festivalis “Akacijų alėja“. Na, nuvažiavome vėliau, nes jau žinome, kad geriausius bardus, “senąją gvardiją“, visuomet palieka pabaigai.

Nustebome. Iš tikrai bardų vardą turinčių atlikėjų koncertavo tik Andrius Kaniava ir Olegas Ditkovskis su Neda. Dar Vidas Petkevičius. Žinoma, mes daugiau kaip pusės nematėme, bet kažkaip “jauni talentai“ neretai prasilenkia su sąvoka “bardas“. Labai nustebino aktorius Vidas Bareikis.

Buvo jo laukti verta. Jis scenoje pasirodė iš karto po Virgio Stakėno- tikra atgaiva dainuojamosios poezijos mėgėjams. Tai buvo vieno žmogaus spektaklis. Ir buvo nerealu. Iš akrto matosi, kad žmogus žino, ką reikia daryti su publika ir ką reiškia būti scenoje. Po jo į sceną išėjo ilgai lauktas Andrius Kaniava. Buvo 00.00, taigi tikrai sutapo. Jo dainos, kaip visuomet, nuostabios ir su potekstėmis, kurių ne kiekvienam lemta suprasti. Na, kadangi man jis beprotiškai patinka, tai aš jau buvau laiminga. Tačiau visai norėjosi sulaukti ir Olego Ditkovskio su Neda. Na, organizatoriams pasirodė kitaip. Ir po Kaniavos į sceną išėjo kažkokie net lietuviškai nemokantys tipeliai iš Amerikos. Grojantys country. Bardų festivalyje. Tai buvo smūgis žemiau juostos. Iš labai gausios minios, stovėjusios per lietų ir žaibus ir laukusios Kaniavos, pusė patraukė namo. Na, mes taip pat.

Bet vis dėlto nebuvau labai nusivylusi. Nors “Akacijų alėja“ jau ir tapo “narodnoje gulianije“ tipo, bet muzika visai nebloga.

Lietus, karštas šokoladas, beprotiški žaibai. Nors ir šlapia, bet laiminga!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s